Karta zbliżeniowa czy tradycyjna?

Karta zbliżeniowa czy tradycyjna?
czytam wszystkie blogi gospodarczo-finansowe o forex

Z miesiąca na miesiąc wzrasta liczba posiadaczy kart zbliżeniowych. Jednak nie każdy jest entuzjastą nowych rozwiązań. Jeśli przywykliśmy do tradycyjnej karty płatniczej możemy stanąć przed dylematem . Czy nasza nowa karta ma mieć opcję zbliżeniowego płacenia? Czy może lepiej trzymać się sprawdzonych metod?

Karta zbliżeniowa, jak każdy produkt ma pewne wady i zalety. Plusy są w tym wypadku nieproporcjonalnie większe niż słabe strony. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że decydując się na kartę zbliżeniową nic nie tracimy. Bank daje nam taką samą kartę kredytową lub debetową jak wcześniej.

Wciąż mamy te same możliwości wypłacania gotówki czy dokonywania płatności. Jedyna różnica polega na tym, że kartą możemy zapłacić w wyjątkowo prosty sposób, czyli zbliżając ją do terminalu w sklepie.  Nic nie tracimy, a zyskujemy nową możliwość. A jak wyglądają słabe strony kart zbliżeniowych?

Przede wszystkim łatwiej będzie nas okraść. Jednak mimo że brzmi to dramatycznie, nie musi się takiej możliwości szczególnie obawiać. Złodziej z naszą kartą za bardzo nie „zaszaleje”, gdyż banki standardowo ustawiają limit płatności kartą na 50 zł. W dodatku limit ten możemy zmniejszyć, gdy uznamy, że jest zbyt wysoki. Skradzioną kartę możemy zablokować kontaktując się z bankiem.

czy deklarujesz umorzenie jednostek uczestnictwa na dwa lata średnioroczna stopa zwrotu z inwestycji jest duża zobacz co wpływa na wzrostu i spadki sytuacja makroekonomiczna pkb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *